SX50U-15S
- Manufacturer Part Number:
- SX50U-15S
- Manufacturer/Brand:
- Kaga Electronics USA
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 15V 50W
- Manufacturer :
- Kaga Electronics USA
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Current - Output 1 :
- 3.4 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 4.69" L x 3.35" W x 1.46" H (119.0mm x 85.0mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 132 VAC
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V