EEH-ZA1H220P
Manufacturer Part Number:
EEH-ZA1H220P
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CAP ALUM POLY HYB 22UF 50V SMD
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
1.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
110 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
50 V