A765EB337M0ELAE014
Manufacturer Part Number:
A765EB337M0ELAE014
Part of Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.16 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
158 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V