EEF-SL0G820R
Manufacturer Part Number:
EEF-SL0G820R
Part of Description:
CAP ALUM POLY 82UF 20% 4V SMD
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V