35PZS270M10X9
- Manufacturer Part Number:
- 35PZS270M10X9
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V T/H
- Capacitance :
- 270 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 20mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 135°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 135°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Ripple Current @ High Frequency :
- 3 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 300 mA @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V