AHC1012471M025R
- Manufacturer Part Number:
- AHC1012471M025R
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 470UF 25V SMD
- Capacitance :
- 470 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V