50PJV82M8X10.5
- Manufacturer Part Number:
- 50PJV82M8X10.5
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 82UF 50V SMD
- Capacitance :
- 82 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 30mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.7 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 85 mA @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V