EEH-ZA1V100R
Manufacturer Part Number:
EEH-ZA1V100R
Part of Description:
CAP ALUM POLY HYB 10UF 35V SMD
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
900 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
90 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V