A758BG106M1EDAE070
- Manufacturer Part Number:
- A758BG106M1EDAE070
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V T/H
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 750 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 37.5 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V