ARF130E-48S
- Manufacturer Part Number:
- ARF130E-48S
- Manufacturer/Brand:
- ARCH
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 48V 125W
- Manufacturer :
- ARCH
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 2.708 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 125W (130W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.15" L x 2.35" W x 1.70" H (80.0mm x 59.7mm x 43.2mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V