ABLP1A12085
- Manufacturer Part Number:
- ABLP1A12085
- Part of Description:
- REGULATED POWER SUPPLY, 100...24
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Laboratory
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Current - Output 1 :
- 8.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- IP10, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 102W
- Size / Dimension :
- 5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 61010-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V