SPA-050-24
- Manufacturer Part Number:
- SPA-050-24
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 50W
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 2.1 A
- Efficiency :
- 80%
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 50W
- Size / Dimension :
- 4.72" L x 3.82" W x 1.57" H (120.0mm x 97.0mm x 40.0mm)
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240VAC, 85 ~ 264VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V