PS3V-050AF24C
- Manufacturer Part Number:
- PS3V-050AF24C
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 55W
- Current - Output 1 :
- 2.3 A
- Efficiency :
- 87%
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 55W
- Size / Dimension :
- 3.90" L x 1.42" W x 3.15" H (99.0mm x 36.0mm x 80.0mm)
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V