PS3V-015AF05C
- Manufacturer Part Number:
- PS3V-015AF05C
- Manufacturer/Brand:
- IDEC
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 5V 15W
- Manufacturer :
- IDEC
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Laboratory
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Current - Output 1 :
- 3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 77%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.56" L x 1.34" W x 2.00" H (65.0mm x 34.0mm x 50.8mm)
- Standard Number :
- 61010-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V