PS3V-015AF12C
- Manufacturer Part Number:
- PS3V-015AF12C
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 16W
- Current - Output 1 :
- 1.3 A
- Efficiency :
- 82%
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 16W
- Size / Dimension :
- 2.56" L x 1.34" W x 2.00" H (65.0mm x 34.0mm x 50.8mm)
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V