PJ-48V50WCNA
- Manufacturer Part Number:
- PJ-48V50WCNA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 48V 50W
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, TUV
- Current - Output 1 :
- 1.1 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 50W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.38" L x 2.36" W x 1.42" H (162.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed, Conformal Coated
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V