PJ-12V50WBNA
Manufacturer Part Number:
PJ-12V50WBNA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 50W
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
4.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.20" L x 1.97" W x 1.05" H (132.0mm x 50.0mm x 26.6mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame, Conformal Coated
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V