PJ-24V150WBNA
- Manufacturer Part Number:
- PJ-24V150WBNA
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 150W
- Current - Output 1 :
- 6.3 A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W
- Size / Dimension :
- 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame, Conformal Coated
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V