QPDF-150-12
- Manufacturer Part Number:
- QPDF-150-12
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 150W
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 12.5 A
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.64" L x 3.90" W x 1.97" H (194.0mm x 99.0mm x 50.0mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V