JSU120-1500
- Manufacturer Part Number:
- JSU120-1500
- Manufacturer/Brand:
- Triad Magnetics
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 18W
- Manufacturer :
- Triad Magnetics
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Current - Output 1 :
- 1.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 18W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.95" L x 1.89" W x 1.22" H (74.9mm x 48.0mm x 31.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V