NMS-240-24
- Manufacturer Part Number:
- NMS-240-24
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- POWER SUPPLY MODULAR
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- AC DC Configurable Power Supply Modules
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Features :
- Remote On/Off, User Adjustable
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- 240 W
- Product Status :
- Active
- Standard Number :
- 60601-1; 62368-1
- Type :
- DC Output Module, Single
- Voltage - Output :
- 24V (15 ~ 30V)