WAU200-600T-S
- Manufacturer Part Number:
- WAU200-600T-S
- Part of Description:
- AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 600MA
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 600mA
- Efficiency :
- Level VI
- No Load Power Consumption :
- 210mW (Max)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Output Connector :
- Screw Terminal
- Power (Watts) :
- 12 W
- Size / Dimension :
- 1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 20VAC