WAU20-2000
- Manufacturer Part Number:
- WAU20-2000
- Part of Description:
- AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 2A
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Current - Output (Max) :
- 2A
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- Power (Watts) :
- 40 W
- Size / Dimension :
- 2.17" L x 2.68" W x 3.35" H (55.0mm x 68.0mm x 85.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 20VAC