WAU20-200
- Manufacturer Part Number:
- WAU20-200
- Part of Description:
- AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 200MA
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- Power (Watts) :
- 4 W
- Size / Dimension :
- 1.61" L x 1.97" W x 2.76" H (41.0mm x 50.0mm x 70.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 20VAC