WAU20-500
- Manufacturer Part Number:
- WAU20-500
- Part of Description:
- AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 500MA
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 20VAC