77DE-12-09
- Manufacturer Part Number:
- 77DE-12-09
- Manufacturer/Brand:
- Ideal Power Ltd.
- Part of Description:
- 9V AC 12VA
- Manufacturer :
- Ideal Power Ltd.
- Product Category :
- AC AC Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, GS, TUV
- Current - Output (Max) :
- 1.33A
- Efficiency :
- Form :
- Wall Mount
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Power (Watts) :
- 12 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- Europe
- Size / Dimension :
- 2.64" L x 1.93" W x 1.57" H (67.0mm x 49.0mm x 40.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 230VAC
- Voltage - Output :
- 9VAC