3021-A-E-500
- Manufacturer Part Number:
- 3021-A-E-500
- Manufacturer/Brand:
- LEDdynamics Inc.
- Part of Description:
- LED SUPP CC AC/DC 32V 500MA 7SIP
- Manufacturer :
- LEDdynamics Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Package / Case :
- 7-SIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 16 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.0mm x 21.0mm x 11.0mm)
- Standard Number :
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 24VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 7VAC
- Voltage - Output :
- 32V (Max)