LDU0830S350
- Manufacturer Part Number:
- LDU0830S350
- Manufacturer/Brand:
- XP Power
- Part of Description:
- LED SUPPLY CC BUCK 2-28V 350MA
- Manufacturer :
- XP Power
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- EN
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 14-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 8 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.80" L x 0.40" W x 0.27" H (20.3mm x 10.2mm x 6.9mm)
- Standard Number :
- Topology :
- Buck
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 30V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Output :
- 2 ~ 28V