LDH-45A-350DA
- Manufacturer Part Number:
- LDH-45A-350DA
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- LED DRIVER CC BOOST 24-86V 350MA
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- DALI
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 7-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
- Standard Number :
- Topology :
- Boost
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Output :
- 24 ~ 86V