CALE-48-1.50D
- Manufacturer Part Number:
- CALE-48-1.50D
- Manufacturer/Brand:
- Diwell Electronics
- Part of Description:
- DC DC LED DRIVER 1.5A
- Manufacturer :
- Diwell Electronics
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, FCC
- Current - Output (Max) :
- 1.5A
- Dimming :
- PWM
- Efficiency :
- 96%
- Features :
- OCP, OTP, Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 54 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
- Standard Number :
- Topology :
- Buck (Step-Down)
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 52V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Output :
- 2 ~ 46V