LDD-1050H-DA
- Manufacturer Part Number:
- LDD-1050H-DA
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- LED POWER SUPPLIES 6-50VIN 3-45V
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 1.05A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-DIP Module, 8 Leads
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.60" L x 0.93" W x 0.40" H (40.6mm x 23.5mm x 10.1mm)
- Standard Number :
- Topology :
- Buck
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 50V
- Voltage - Input (Min) :
- 6V
- Voltage - Output :
- 3 ~ 45V