LDD-700H-WDA
- Manufacturer Part Number:
- LDD-700H-WDA
- Approval Agency :
- CE, EAC
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Efficiency :
- 95%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- Module, Wire Leads
- Power (Watts) :
- 32 W
- Size / Dimension :
- 1.60" L x 0.93" W x 4.34" H (40.6mm x 23.6mm x 110.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 50V
- Voltage - Input (Min) :
- 6V
- Voltage - Output :
- 3 ~ 45V