LDD-1400H-DA
- Manufacturer Part Number:
- LDD-1400H-DA
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Efficiency :
- 95%
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-DIP Module, 8 Leads
- Size / Dimension :
- 1.60" L x 0.93" W x 0.40" H (40.6mm x 23.5mm x 10.1mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Input (Min) :
- 6V
- Voltage - Output :
- 3 ~ 36V