LDU4860S150
- Manufacturer Part Number:
- LDU4860S150
- Part of Description:
- LED SUPPLY CC BUCK 2-57V 150MA
- Current - Output (Max) :
- 150mA
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 97%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 23-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 9 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 60V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Output :
- 2 ~ 57V