LDU1416S1000
- Manufacturer Part Number:
- LDU1416S1000
- Part of Description:
- LED SUPPLY CC BUCK 2-14V 1000MA
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Efficiency :
- 93%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 14 W
- Size / Dimension :
- 0.50" L x 0.40" W x 0.27" H (12.7mm x 10.2mm x 6.9mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 16V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Output :
- 2 ~ 14V