X20-48S05/P
- Manufacturer Part Number:
- X20-48S05/P
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 5V 20W
- Current - Output (Max) :
- 4A
- Efficiency :
- 86%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V