PYB15-Q48-S12-H
Manufacturer Part Number:
PYB15-Q48-S12-H
Part of Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
88%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V