PYB15-Q48-S3
Manufacturer Part Number:
PYB15-Q48-S3
Part of Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Standard Number :
55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V