BB2X24-SB/2SC-LHS
Manufacturer Part Number:
BB2X24-SB/2SC-LHS
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
WIRE SPLICE BURIED CLOS 50/100PR
Manufacturer :
3M
Product Category :
Splice Enclosures, Protection
Diameter - Inside :
2.000" (50.80mm)
Features :
Length - Overall :
28.00" (711.2mm)
Number of Cable Pairs :
50 Pairs @ 22 AWG, 100 Pairs @ 24 AWG
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Sheath Opening :
17.00" (431.8mm)