2PPSM-11B.50
- Manufacturer Part Number:
- 2PPSM-11B.50
- Manufacturer/Brand:
- Fraenkische USA, LP
- Part of Description:
- SLIT WRAP 0.433" X 164' BLACK
- Manufacturer :
- Fraenkische USA, LP
- Product Category :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Color :
- Black
- Diameter - Inside, Expanded :
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 0.433" (11.00mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- 0.634" (16.10mm)
- Environment Protection :
- Features :
- Heat Protection :
- Length :
- 164' (50.00m)
- Liquid Protection :
- Material :
- Polypropylene (PP)
- Material Flammability Rating :
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 105°C