PW75F-C20
- Manufacturer Part Number:
- PW75F-C20
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corp
- Part of Description:
- SLIT WRAP 3/4" X 100' BLACK
- Manufacturer :
- Panduit Corp
- Product Category :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion Resistant
- Color :
- Black
- Diameter - Inside, Expanded :
- 0.810" (20.57mm)
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 0.750" (19.05mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- Environment Protection :
- Features :
- Heat Protection :
- Length :
- 100' (30.48m)
- Liquid Protection :
- Material :
- Polyethylene (PE)
- Material Flammability Rating :
- UL94 HB
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Slit Wrap
- Type Attributes :
- Slit Harness
- Wall Thickness :
- 0.035" (0.89mm)